Roman AUGUSTYNIAK

Mieszkańcy Gostynina na Marszu Miliona Serc. Donald Tusk wspomniał o Gostyninie

04.10.2023

Ponad milion osób wzięło udział w Marszu Miliona Serc, który odbył się w niedzielę (1 października br.)w Warszawie. Uczestnicy manifestacji domagali się odejścia rządu Prawa i Sprawiedliwości i zmiany kursu politycznego Polski. Wśród uczestników wydarzenia była liczn agrupa mieszkańców Gostynina.

Mieszkańcy Gostynina na Marszu Miliona Serc. Donald Tusk wspomniał o Gostyninie

Marsz rozpoczął się o godzinie 12 na Placu Dmowskiego. Uczestnicy przeszli ulicami Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi do Belwederu, siedziby prezydenta RP. 

Podczas przemarszu uczestnicy skandowali hasła takie jak "Chcemy być w Unii Europejskiej!". Na transparentach widniały hasła o treści: "Koniec z kłamstwami i hipokryzją!", "Chcemy państwa sprawiedliwego i solidarnego!" czy "Nie dla wojny z Rosją!".

Na zakończenie marszu na Placu Zamkowym odbył się wiec, na którym przemawiali liderzy opozycji. Donald Tusk zapowiedział, że opozycja zrobi wszystko, aby PiS przegrał wybory parlamentarne, które odbędą się 15 października. 

W swoim przemówieniu Donald Tusk na scenie wymienił nazwę naszego miasta Gostynina.

W ocenie organizatorów, w marszu wzięło udział około miliona osób. Policja nie podała oficjalnej liczby uczestników.

Marsz Miliona Serc był największym wydarzeniem opozycyjnym w Polsce od czasu wyborów prezydenckich w 2020 roku. Manifestacja była wyrazem niezadowolenia społecznego z rządów PiS.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij