Roman AUGUSTYNIAK

Sobotnia akcja sprzątania Dybanki

01.07.2024

W sobotę, 29 czerwca, Inicjatywa dla Gostynina przeprowadziła akcję sprzątania rezerwatu oraz plaży Dybanka, jednych z najpiękniejszych miejsc w Gostyninie do letniego odpoczynku. Niestety, te urokliwe tereny są równie malownicze, co zaśmiecone.

Sobotnia akcja sprzątania Dybanki

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji, przez niecałe dwie godziny spaceru zebrali ponad 20 worków śmieci. Wśród odpadków znalazły się przede wszystkim butelki, pety, kapsle oraz inne śmieci, które psuły estetykę tego urokliwego miejsca. Akcja, zorganizowana przez lokalne stowarzyszenie, miała na celu nie tylko uprzątnięcie terenu, ale także zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania oraz zachęcenie mieszkańców do dbania o wspólne dobro. 

W podziękowaniu za udział w sprzątaniu, stowarzyszenie zorganizowało na plaży grilla, który był doskonałą okazją do integracji oraz rozmów na temat dalszych działań na rzecz ochrony lokalnych terenów przyrodniczych.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij