Roman AUGUSTYNIAK

Pierwszy Dzień Psa w Gostyninie

01.07.2024

Pies od niepamiętnych czasów jest uznawany za najlepszetgo przyjaciela człowieka. W niedzielę (30 czerwca br.) Urząd Miasta Gostynin, Stowarzyszenei Inicjatywa dla Gostynina oraz Gostynińskie Stowarzyszenie Arce Cantores zorganizowało na Rynku pierwszy w naszym mieście Dzień Psa.

Pierwszy Dzień Psa w Gostyninie

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez panią Burmistrz Agnieszkę Korajczyk-Szyperską. Rolę prowadzących tego wyjątkowego dnia pełnili Iwona Markus oraz Bartek Walczak, którzy zadbali o przyjazną i radosną atmosferę na Rynku.

Program wydarzenia był bardzo bogaty i zróżnicowany. Wśród atrakcji znalazł się występ chóru miejskiego "Arce Cantores", który zachwycił zebranych swoją muzyczną interpretacją znanych utworów. Organizatorzy przygotowali również konkursy dla dzieci z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników.

Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu był pokaz psa szkoleniowego poprowadzone przez Krzysztofa Furmana oraz Huberta Jaszczaka. Specjaliści zaprezentowali różne techniki tresury oraz umiejętności, jakie mogą zdobyć psy dzięki odpowiedniemu szkoleniu. W trakcie wydarzenia przeprowadzono również zbiórkę dla organizacji Animal Ghost, która zajmuje się pomocą bezdomnym i potrzebującym zwierzętom.

Dla właścicieli psów przygotowano konsultacje z behawiorystą oraz porady dotyczące strzyżenia i pielęgnacji psiej sierści. Specjaliści dzielili się praktycznymi wskazówkami, które pomogą w codziennej opiece nad czworonogami. Dużą atrakcją były także przysmaki dla piesków ufundowane przez Sklep Zoologiczno-Wędkarski Asik. 

W trakcie imprezy odbył się również pokaz zdjęć czworonogów przygotowanych do adopcji. Była to doskonała okazja, by zaprezentować psy szukające nowych domów i zachęcić mieszkańców do adopcji.

Partnerem wydrzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij