Roman AUGUSTYNIAK

Międzynarodowy Dzień Poezji w Gostyninie

27.03.2024

W niedzielny wieczór (24 marca br.) Inicjatywa dla Gostynina zaprosiła na Międzynarodowy Dnia Poezji.

Międzynarodowy Dzień Poezji w Gostyninie

W sali kolumnowej zamku gostynińskiego swoją twórczość zaprezentowali uznani lokalni poeci: Zenona Radzka, Janusz Karasek, Anna Bronikowska oraz Adam Kulaziński. Każdy z poetów stworzył magię za pomocą swoich słów, zatapiając publiczność w świecie, gdzie każda sylaba wywoływała głębokie emocje. Występ lokalnych artystów swoim śpiewem ubogaciła sopranistka Sylwia Kogucińska. Tę część spotkania poprowadziła Katarzyna Leśniewska.

Głównym punktem wieczoru był koncert duetu: Paweł Wójcik Tomasz Sarniak.

Panowie wspólnie koncertowali m. in w warszawskim studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej "Trójce", Piwnicy pod Baranami, Piwnicy pod Harendą, Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz warszawskiej Stodole. Poza tym mają na swoim koncie liczne nagrody m. in.: nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie czy nagrodę publiczności na festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja".

"Nasi lokalni poeci udowodnili, że słowo potrafi czarować, tworzyć magię i przenosić w zupełnie inne światy. Ich wiersze na długo pozostaną w naszej pamięci" - powiedziała Agnieszka Korajczyk-Szyperska"Artyści włożyli w swoje występy mnóstwo emocji, co udzieliło się całej publiczności" - dodał Roman Augustyniak.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij